[rev_slider slider]

Între 6 şi 9 februarie 2014, pe pârtia de sanie de la Parâng-Petroşani, au avut loc două competiţii naţionale de sanie, foto-2Campionatele Naţionale la categoriile Copii şi Cadeţi şi Campionatele Naţionale ale Cluburilor Sportive Şcolare la categoriile Copii, Cadeţi şi Juniori. La cele două competiții au participat sportivi reprezentând şapte cluburi: CSȘ Topliţa, CSȘ Petroşani, CSTA Bucureşti, CS Muscelu, CS Făgăraş, dar şi reprezentanți ai Clubului Sportiv Școlar Vatra Dornei.

Asa după cum am aflat de la profesorul Gigi Rusu, coordonatorul lotului de la CSȘ, sportivii dorneni au obţinut un total de 17 medalii, dintre care 9 locuri întâi, 5 locuri doi şi 3 locuri trei.

Astfel, Andreea Bălan a obţinut 3 locuri întâi şi 2 locuri trei, Cezara Curmei s-a întors cu 2 locuri întâi şi 2 locuri doi, Ştefan Ionescu a câștigat 2 locuri întâi, Mitică Lupu 1 loc întâi şi 1 loc doi, Eufrosina Șcheu 1 loc doi, iar Alexandru Bodnar 1 loc trei.